YAŞAM HİKAYELERİMİZDE NELERİ FARK ETMELİYİZ, NİYETİMİZ NEDİR?


06/05/2016

Hepimizin bir yaşam hikayesi ve yaşam hikayemizle ilgili taşıdığımız duyguları, düşünceleri var. Şimdi burada her ne kadar bir ekranın ardında olsakta, birbirimizin gözlerinin içine gülümseyerek bakıp, merhaba diyerek sohbet ediyoruz. Tıpkı yolda karşılaştığımızda yaptığımız gibi. 

Yaşam hikayemizin tesirinde kaldığımız zamanlar olmuştur. Muhtemelen böyle zamanlarda farklı duygu ve düşünceler içerisine girmişizdir. Bazen çevremizi suçlayarak başlarız, bazen kendimizi. Şimdi iç dünyamıza yaptığımız yolculukta ne hissedeceğiz ve nereden başlamamız gerektiği konusunda bir fikrimiz var mı? Bunun üzerine sizinle sohbet etmek istiyorum. Hepimiz kendimizi yaşamak için bu dünyaya geldik ve yetiştirildik. Yetiştirilirken farkında olmayan ebeveynlerimiz vardı. Hiçbirinin niyeti kötü değildi. Hepsi canından vazgeçebilecek kadar seviyordu. Sadece çocuk yetiştirme konusunda bir fikri yoktu, çevresinde nasıl ise, kendi nasıl yetiştirilmiş ise öyle yapmaya çalıştı. Özü, içi saf ve temizdi. Belki öğrenme imkanı yoktu, belki kendi geçmiş hikayesinin tesirinde kalmıştı..

Bizim duygu ve düşüncelerimizde farkına varmamız gereken, içimizde bir yerlerde öfke olduğudur. Bu öfke bize zarar verir. Evli isek evliliğimize yansır. Anne ve baba isek bazen farkına varmadan çocuklarımızla olan iletişimimize ve onlarında yaşamına yansır diye düşünüyorum. Sanırım öfkemizin kaynağını keşfettiğimizde şöyle düşünmeliyiz; yaşamımı olduğu gibi kabul ediyorum, yaşam bir süreç ve yaşam hikayemle gelişerek yol alıyorum. Geçmişe değil, geleceğe bakarak elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteriyorum.

Öncelikle zaman ve emek verip okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu satırları okuduktan sonra duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, sohbet etmek isterim. 

Selam ve sevgilerimle.

Çiğdem Gül UğuralLink :

Çiğdem Gül Uğural Resmi Web Sitesi © YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu hükümlerince yayın yapan sitemizdeki her türlü içerik, yazılı izin almak ve ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.