ÇOCUKLARLA BİRLİKTE OYUN OYNAMAK NEDEN ÖNEMLİ?


25/06/2016

Oyun çocukların hangi alanlarda yeteneği olduğunu anlayabilmek ve bu yeteneğin gelişmesine yardımcı olabilmek için büyük bir fırsattır.

Ayrıca oyun, çocuğun ileriki yaşamında "girişimcilik ruhu ve başarısı için" çok önemlidir. Çocuğunuzun gelişimi için; oyunlarda katılımınız, desteklemeniz, birlikte hayal etmeniz gerekir. Çocuğunuzun hayallerini, yeteneklerini oyun ile keşfedebilir, geliştirebilirsiniz. 

Çocuklarınızla oyun oynarsanız ona önem vermiş olacağınızdan; çocuğunuzda size önem ve değer vererek birlikte hoşça vakit geçirirsiniz. Böylece çocuğunuz "sevildiğini ve değer" gördüğünü hisseder.

Anne ve babanın çocuğuna bırakabileceği en büyük miras “özgüven”dir diye düşünüyorum. Özgüveni güçlü olan hayatta kalır; iç dünyasındaki fırtına ile savaşma gücünü içinde hisseder ve ayakları yere sağlam basar.

Saygı ve sevgilerimle.

Çiğdem Gül UğuralLink :

Çiğdem Gül Uğural Resmi Web Sitesi © YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu hükümlerince yayın yapan sitemizdeki her türlü içerik, yazılı izin almak ve ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.